IPC’nin temelleri

Yerel. Uluslararası.

IPC Okulöncesi Öğretim Programı 56 tematik üniteden oluşmaktadır.

Her ünite ile ilgili değerlendirme raporları bulunmaktadır.

Her ünite ile ilgili aile bilgilendirici aile mektupları bulunmaktadır

Her ünite ile ilgili olmak üzere çok çeşitli, görsel materyaller bulunmaktadır. Bunlar sınıfa asılacak posterler, çocuklar ile kullanılacak kartlar, renk, sayı, şekil vb. tüm konular ile ilgili her türlü materyaller de  hazır olarak bulunmaktadır. Bu malzemeler internet ortamında indirilip kullanılabilmektedir. .

Ayrıca 3 yaş öncesi “infant toddler” dediğimiz, anaokullarında oyun grupları olarak mutlaka değerlendirilen ve 3-6 yaşa ön hazırlık olan 2 yaş grupları için de hazır programlarımız mevcuttur.

Tüm üniteler altı tane disiplinler arası içerik öğrenme alanını ihtiva eder: (1) Dil Sanatları; (2) Sosyo-Duygusal Beceriler; (3) Aritmetik; (4) Yaratıcı ve Görsel Sanatlar; (5) Bilimler; (6) İnce ve Kaba Motor Becerileri.

Öğretim müfredatı geçerliliği ve güvenilirliği kanıtlanmış oyun, sorgulama ve nesnel tabanlı öğrenme stillerini içeren kavramlara dayanmaktadır.

IPC’nin eleştirel düşünmeyi geliştiren, kişisel farkındalık yaratan, diğer kültürlere karşı anlayış geliştiren, enternasyonalizm ve çok dilliliği teşvik eden temel beş teması ve hedef kazanım davranışları bulunmaktadır. 
IPC’nin bir çocuğun yaşamındaki ilk birkaç yılın onun gelişimi için hayati önem taşıyacak bir olanak sağladığına dair genel bir kanısı bulunmaktadır. IPC, organizasyonun hedef davranışlarının kazandırılmasının anlaşılması ve kolaylaştırılmasını sağlamak için ebeveynleri ve aileyi her fırsatta eğitimin bir parçası haline getirir.


Yerel Uyarlama.
Uluslararası kabul edilebilirlik.

IPC, dünyada uluslararası kabul görmüş ECE müfredatını oluşturan tüm büyük eğitim sistemlerinin standartlarını karşılamak veya bu standartları daha da yükseğe taşımak üzere tasarlanmıştır. Singapore Math’dan UK Literacy’ye, IPC gerçekten uluslararası olmak için en katı standartları karşılamaktadır.Çekirdekten S.T.E.M’ye.

6 İçerik Öğrenme Alanları
38 Konular
57 Tematik Birimler


Eğlenceli ve titiz

IPC Öğrenci Profili, daha ileri eğitim çabaları için tamamen hazırlanmış, çok yönlü bir çocuğu kullanmak amacıyla, çeşitli entelektüel gelişim alanlarını kapsar.


Amaç Tabanlı Değerlendirme

Dikkatlice oluşturulmuş 2.000’den fazla öğrenme hedefi, kesintisiz değerlendirme ve ilerleme kontrolleri için 64 öğrenme göstergesine özetlenmiştir. 

Okula hazırlık hiç bu kadar kolay ve öğretmen dostu olmamıştı:
“IPC tarafından oluşturulan raporlar, çocuğumun her 3-6 ayda bir ilerlemesini gösteriyor. Kızımın güçlü yönlerinin ölçülebilir kanıtlarla gösterildiği şekilde nasıl bu kadar çok şey öğrendiğini görmek harika”  G. Lawson


Akademik Araştırmaya Dayalı Eğitim

Programlarımız doktoralı eğitim ekibimiz tarafından hazırlanmadan önce akademik olarak araştırılmış ve akran değerlendirmesi yapılmıştır.


İngilizce Okuryazarlık

İngilizce çocuğunuzun birinci veya ikinci dili olsa da IPC, çocuğun fonetik, okuryazarlık ve anlama becerilerini geniş bir yelpazede geliştirir.


Destekleyici materyaller

IPC, çocuklarınızı unutulmaz bir öğrenme deneyimine sokmak için flashcardlardan posterlere kadar 6.000’den fazla profesyonel olarak tasarlanmış malzeme sunar. IPC online portalında destekleyici materyaller sürekli geliştirilmekte ve güncellenmektedir. İngilizce, Türkçe, Fransızca, İspanyolca, Çince materyaller ve farklı dillerde çalışmalar eklenmektedir.


Öğretmen Dostu

Öğretmenler tarafından öğretmenler için tasarlanan, tüm eğitim etkinliklerinin basit talimatlar ve erişilebilir değerlendirme bilgileriyle sunulduğundan emin oluruz.


Okulunuzda IPC ister misiniz?
ÜCRETSİZ örnek kitinizi bugün isteyin!

DAHA FAZLA BİLGİ EDİNMEK İÇİN tıklayınız