IPC Türkiye Merkez Şubesi

IPC Türkiye merkez şubemiz 2019 Şubat ayı itibariyla Balmumcu Familya International Anaokulu’nda hizmete başladı.

Merkez Şubemizin iletişim bilgileri şu şekilde:

Adres: Bestekar Şevki Bey Sokak No: 7 Beşiktaş / İstanbul
Telefon: (532) 203 34 47
E-Mail: info@ipcegitim.com

Aileyi eğitime katmak…

(14/2/2019 – IPC)  IPC tarafından yapılan yeni bir araştırma araştırma, çocukların yaşadığı öğrenme süreçlerinin yaklaşık yüzde 40’ınının evde gerçekleştiğini gösteriyor. IPC Aile Müfredatını başlattıktan sonra, IPC aileleri bu potansiyeli en üst düzeye çıkarmak için erken bir fırsat yakalıyorlar.
IPC, aile katılımı cesaretlendirirken ve bunu çocuğun gelişiminde önemli bir bileşen olarak görüyor. Bir çocuğun gelişiminin ve eğitiminin genellikle geleneksel ebeveyn/ çocuk ilişkisinin ötesine geçtiğine dikkat etmek gerektiğini vurgulayan IPC uzmanları, çocuk gelişiminde dede, büyük kardeşler, akrabalar ve ebeveynlerin önemli rol oynadığını belirtiyorlar.   Devamını okuyunuz

Yeni araştırmalar: Çocuklar ve ekran

(12/2/2019 – IPC) Uzmanlar, çocukların dijital ekran karşısında geçirdikleri zamana dair iki yeni çalışmaya imza attılar. Çalışmalar çocukların bilgisayar ya da televizyon ekranı karşısında geçirdikleri zamana dair geleneksel katı yaklaşımlara göre daha ılımlı sonuçlara ulaştılar.

Saygın kuruluşlar tarafından Ocak ayında yayınlanan iki ayrı çalışma, çocukların bir televizyon, tablet veya telefonun ekranı karşısında geçirdikleri süreye ilişkin çelişkili bulgulara ulaştı. BMJ Tıp Dergisi’nde yayınlanan rehberlik uzmanlarınının makalelerinde, çocuklar için dijital ekran kullanımının kendi başına zararlı olduğuna dair çok az kanıt olduğu bulgulandı.

Yapılan araştırma esas olarak çocukların televizyon izleme zamanına odaklanırken, araştırmacılar, ekran süresinin yatmadan bir saat önce en aza indirilmesi gerektiğini keşfettiler. Ebeveynlerin çocukların bir ekranın önünde harcamaları gereken zamanı sınırlaması gerekip gerekmediğini araştıran bu çalışma dışında yine 2019 Ocak ayı sonunda JAMA Pediatrics dergisinde yayınlanan bir başka rapora göre ekrana bakarak aşırı zaman geçiren bebeklerde ilerleyen çocukluk döneminde gelişimsel kötü performanslar gözlendiği bulgulandı.  Amerikan Pediatri Akademisi, okul öncesi çocuklar 2 ile 5 yaş arası çocuklar için günde yalnızca 1 saatlik televizyon izlenmesini öneriyor. Devamını okuyunuz

Düşünür Koleji, IPC ile Anlaşma İmzaladı.

Düşünür Koleji, erken çocukluk dönemi müfredatını zenginleştirmek amacı ile bugün Amerika merkezli IPC (International Preschool Curriculum) ile protokol imzaladı.

İmza törenine Düşünür Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Behçet Yavuz ve IPC Türkiye Temsilcisi Şule Fırat katıldı.

IPC (International Preschool Curriculum), okul öncesi eğitim standartlarını güçlendirmek ve düzenlemek amacıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuştur. IPC; kendine özgü ürünler ve aktif öğrenmeyi hızlandıran hizmetler seti ile eğitimde etkili öğretim metotları sunmaktadır.

IPC (International Preschool Curriculum) Dil Sanatları, Sosyal & Duygusal Beceriler, Fiziksel Gelişim & Motor Beceriler, Sosyal Bilim, Görsel & Yaratıcı Sanatlar, Teknoloji & Bilim olarak adlandırılan 6 içerik öğrenme alanından oluşur. IPC metotları 6 aylıktan 6 yaşa kadar olan erken çocukluk sürecinde etkin olarak kullanılabilir.

İmza töreninde kısa bir açıklama yapan Behçet Yavuz; “Düşünür Koleji olarak;  okullarımızda 21. yüzyılın eğitim standartlarını sunmak için çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Bugün IPC ile imzaladığımız bu protokol de bunun bir parçası. Bu sayede, özellikle erken çocukluk dönemindeki eğitim içeriğimizi zenginleştireceğimiz için tüm Düşünür Koleji çalışanları adına mutluluk duyuyorum ve işbirlikleri için tüm IPC çalışanlarına ve özellikle Sayın Şule Fırat’a teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Devamını okuyunuz